Ekoplas; peyzaj ve kamusal alanlardaki sürdürülebilir malzemeler konusundaki uzun yıllara dayanan deneyimi ile peyzaj endüstrisine yönelik çok çeşitli yenilikçi ürünleri büyük bir başarıyla geliştiriyor, planlıyor, tasarlıyor ve üretiyor. Başarımızın temeli sanayi sektöründe uzun yıllara dayanan deneyimimiz ve lazer kesim makineleri, yuvarlak bükme makineleri, abkant presler, ahşap işleme makineleri, plastik enjeksiyon makineleri, plastik ekstrüzyon makineleri ve 3d yazıcılardan oluşan son teknolojiye sahip makine parkurumuzdur.

Neredeyse tüm üretim adımları Ankara'daki şirket merkezinde gerçekleşmektedir, bu nedenle tüm ürünlerimizde en yüksek hassasiyeti garanti ediyoruz ve müşterilerimiz için özel siparişler de üretebiliyoruz. Kullanılan malzemeler görünüm, özellik ve bakım açısından temel olarak farklılık göstermektedir. Ancak bunların ortak noktası, hepsinin uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmış olması ve malzeme kalınlığı ve yapısının, nesnelerin gereksiz derecede ağır olmayacak, kalıcı olarak sabit kalacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. 

MATERYALLERİMİZ

CORTEN STEEL – çok yönlü bir malzeme

Corten çeliğinden yapılan metal ürünler neden bu kadar popüler? Özel alaşımı sayesinde Corten çeliği, kısa bir hava koşullarından sonra karakteristik pas kırmızısı yüzeyini geliştirir. Nihai yüzeyin elde edilmesi 1,5 ila 3 yıl kadar sürebilir. Corten çelik ürünler sürekli değişen yüzeyleriyle bitkiler, toprak ve taşlardan oluşan doğal ortama uyumlu bir şekilde görünür.

Düşük Bakım İhtiyacı

Başka bir artı: Kentsel tasarım ürünleri için tipik olarak paslı korten çelikten yapılmış metal nesneler çok az bakım gerektirir ve normal koşullar altında dayanıklı ve duyarsızdır. Ancak nesnelerin kum veya çakıl yatağı gibi su birikintisi oluşmayacak şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Su objeleri gibi düzenli olarak suyla temas eden nesnelerin düzenli olarak, tercihen gece boyunca kurumasına izin verilmelidir. Ancak o zaman paslanmaya karşı koruma sağlayan bariyer tabakası yeniden oluşabilir. Yalnızca kuş pisliği veya köpek idrarından kaynaklanan asit, yol tuzundan kaynaklanan klorür kirliliği veya deniz iklimi ve sülfürik asit (asit yağmuru) içeren bir ortamda, nesnelere göz kulak olmanız ve bunları düzenli olarak temizlemeniz gerekir.

KORTEN ÇELİK İLE İLGİLİ DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN!

              

 

Corten Steel, hava koşullarına dayanıklı yapısal çelik olarak da adlandırılır

 

PASLANMAZ ÇELİK – yüksek kaliteli görünüm için asil malzeme

Ekoplas kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı ürünleri için yüksek kaliteli ve korozyona dayanıklı paslanmaz çelik kullanır. Paslanmaz çelik nesnelerimiz, klorürlere, asitlere ve kükürt dioksite karşı yüksek bir dirence sahiptir. Ancak korozyon direncini etkileyebileceğinden birikintilerin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. 

Yüzey türleri olarak "Rotex-ground" yüzeylerin özellikle bahçe nesneleri için uygun olduğu kanıtlanmıştır. Yönsüz taşlama nedeniyle güneş ışığı eşit şekilde kırılır ve parmak izleri neredeyse hiç görülmez. Ancak en önemli avantajı, kullanım veya kurulum sırasında oluşan çiziklerin sorunsuz bir şekilde giderilebilmesidir.

PASLANMAZ ÇELİK İLE İLGİLİ DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN! 

              

 Rotex taşlamalı paslanmaz çelik

 

RENK KAPLAMALI PASLANMAZ ÇELİK – Bahçenin ve şehrin rengi

Bahçelerde, parklarda ve meydanlarda renkli bahçe objeleri  ve  metal sokak mobilyaları  kullanılarak özel vurgular oluşturulabilir. Mahremiyet duvarları, su objeleri gibi renkli kaplamalı metal nesnelerimiz için temel malzeme olarak paslanmaz çelik V2A kullanıyoruz ve yüzeyi yüksek kaliteli dokulu boyayla kaplıyoruz. Bunlar yüzey pürüzlerine ve kire karşı çok duyarsızdır. Renklendirme söz konusu olduğunda müşteriler RAL veya DB renk skalasından en sevdikleri rengi seçebilmektedir. Boyalı yüzeylerde çizik oluşması durumunda hasarlı bölge hızlı ve kolay bir şekilde boyanabilir. 

RENK KAPLAMALI PASLANMAZ ÇELİK İLE İLGİLİ DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN!

              

 

Renk kaplı Paslanmaz Çelik

 

SICAK DALDIRMA GALVANİZLİ ÇELİK – uzun ömür garantili

Sıcak daldırma galvanizleme, uygun maliyetli, uzun ömürlü ancak tamamen teknik bir yüzey oluşturur. Başlangıçta yüzey parlaktır. Zamanla korozyon sonucu patina oluşur ve görünümü koyulaşıp matlaşır. Bilinmesi gereken: Sıcak daldırma galvanizlemenin temel amacı korozyondur, yani paslanmaya karşı korumadır. Nesnelerin yüksek estetik gereksinimleri karşılaması gerekiyorsa, sıcak daldırma galvanizli yüzeyleri tavsiye etmiyoruz.

SICAK DALDIRMA GALVANİZLİ ÇELİK İLE İLGİLİ DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN!

              

 

Sıcak daldırma galvanizli çelik

 

Test

Form Gönderimi

Tamam